Професійне орієнтування

Кожній молодій людині рано чи пізно доводиться вибирати — чим вона буде займатися в житті.

Так як професійне орієнтування молодої людини починається ще в школі — сьогодні це необхідно у зв’язку з тим, що до вступу до вузу доводиться готуватися за 2-3 роки до закінчення школи. Хоча будь-яка людина має власні уподобання і захоплення, частіше виходить, що схильності при виборі професії враховуються в останню чергу. У більшості випадків на вибір сильно впливає думка батьків.

Причина в тому, що старші члени сім’ї несуть максимальну відповідальність за те як складається доля їхнього чада. Відповідно, навіть заявляючи йому про те, що він вільний у виборі професії, додається фраза, що починається зі слів «Я вважаю, що ти повинен …».

Ще один важливий чинник, це думка товаришів. Як правило, дружні зв’язки не менш міцні, ніж зв’язки сімейні. До того ж з друзями молоді люди часто більш відверті, ніж з батьками. Обговорення в колі друзів планів на майбутнє сильно впливає на вибір професії. Тут потрібно дати одну загальну пораду: рішення буде правильним, якщо ваше рішення буде задовольняти вашим інтересам і, в теж час збігатися з інтересами того оточення, в якому ви живете.

Наскільки впливає на вибір професії школа, а вірніше — окремі вчителі сказати важко. Все залежить від досвіду вчителя і його відношення до своїх підопічних. Досвідчений педагог, спілкуючись зі школярем протягом багатьох років, знає про нього більше ніж батьки і сам учень. Однак учитель може лише підштовхнути школяра в правильному напрямку, що цілком може стати вирішальною дією в плані вибору професії.

Тепер, нарешті, дійшла справа до власних, особистих планів. Як правило, до цього часу у молодої людини вже сформовано напрям професійної діяльності. Залишається лише продумати етапи освоєння обраної професії і власного місця в ній. Тут чималу роль грають здібності, про них потрібно судити не тільки і, може бути, не стільки за успіхами в школі, а за досягненнями в різноманітних видах діяльності.

Вибираючи професійний напрямок, важливо розуміти реальність здійснення своїх планів і амбіцій. У молодості всі «гори» здаються по плечу, але успіху досягає той, хто дивиться на життя відкритими очима. Для цього дуже важливо бути максимально поінформованим щодо обраної професії, постаратися, що б відомості не були перекрученими і односторонніми.

Якщо при виборі професії молода людина врахує всі «підводні камені», то з нього виросте класний фахівець в будь-якій обраній області діяльності.

specialisty

Поиск