Легалізація

1

Якщо Ви збираєтеся виїхати за кордон, щоб отримати освіту, влаштуватися на роботу або з будь-якої іншою метою, то неодмінно зіткнетеся з необхідністю легалізації документів.

Легалізація документа — це здійснення низки певних формальних процедур для надання документу юридичної сили на території іншої держави. Кінцевою метою процедури легалізації документа, виданого на території однієї держави, є можливість його надання офіційним органам іншої держави. Говорячи простими словами: легалізація потрібна для того, щоб Ваш документ, виданий, наприклад, на Україні, був дійсним на території іншої країни.

Суть легалізації полягає в підтвердженні повноважень, справжності підпису, печатки або штампа посадової особи, яка видала документ.

Легалізація поширюється на документи про освіту (диплом, атестат тощо), громадянський стан (документи з органів РАЦС: св-во про народження, шлюб тощо), довідки, довіреності, судові рішення, а також матеріали по цивільних, сімейних і кримінальних справах, документи юридичних осіб (довідка з податкової інспекції, свідоцтво про реєстрацію ФОП, свідоцтво про право власності, сертифікат про реєстрацію товарного знака, свідоцтво про сплату єдиного податку тощо).

Існує ряд документів, які не підлягають легалізації — це оригінали і копії документів, на яких є фотографія:

У деяких країнах не потрібна легалізація українських документів. До числа цих країн відносяться:

Для надання документів в країнах, що не увійшли до цього списку, існує два способи легалізації:

Консульська легалізація документів

Для проставлення консульської легалізації документи спочатку засвідчуються в Міністерстві Юстиції (в окремих випадках в Міністерстві Охорони Здоров’я або Міністерстві Освіти), потім — в Міністерстві Закордонних Справ. І тільки після цього — у відділі легалізації консульства тієї країни, для якої вони легалізуються.

Мета консульської легалізації — встановити і засвідчити справжність підписів на документах і актах, відповідність їх законам держави перебування консула (наприклад, законам України, якщо консульство знаходиться на території України). Для консульської легалізації в Україні потрібно оригінал документа і нотаріальне доручення від людини, на чиє ім’я виданий документ (наприклад, на нашого співробітника).

У деяких країнах не потрібно консульська легалізація українських документів. До їх числа відносяться:

Поиск