Японська мова

28f9f5c2c26f2a9feca45682653d61349f8bb36b

Японська мова (日本語) — мова японців і фактично державна мова Японії, зі спірним систематичним положенням серед інших мов. Число людей, що вільно говорять — близько 140 мільйонів чоловік, рідний для 125 млн (9-й в світі). Генетичні зв’язку японської мови не до кінця з’ясовані. Виділяються два шари лексики, один з яких має паралелі в алтайських мовах, інший — в австронезійських мовах; найімовірніше, базовий — алтайський шар. Має оригінальну писемність, яка поєднувала ідеографію і складову фонографію. По граматичній будові — агглютінатівна з переважно синтетичним вираженням граматичних значень. Генетичні зв’язку японської мови до кінця не з’ясовані. Японська може розглядатися як ізольована мова (якщо включати його в одну групу з рюкюскою — японо-рюкюська мова).

Японська писемність складається з трьох основних частин — кандзі (ієрогліфів, запозичених з Китаю), і двох складових абеток — кан, створених в Японії на основі кандзі — катакани і хіраґани. Кожен з цих видів письма знайшов своє традиційне місце в сучасній писемності.

На курсах іноземних мов, крім поширених європейських мов, можна вивчити рідкісні східні мови. Однією з таких мов є японська мова.

Мета даної програми — освоєння основ нормативної граматики сучасної японської мови, специфіки її фонетичного ладу, лексики, японської писемності. Одне з основних завдань програми — навчити слухачів володінню живою японською мовою, виробити у них навички вільного спілкування, сприйняття мови на слух.

Рівні володіння японською мовою:

1

Рівні 1, 2

У процесі вивчення японської мови на першому і другому рівнях студенти знайомляться з основами японської фонетики, граматики, писемного мовлення і лексикології. Програма включає вивчення 1100 лексичних одиниць і 550 ієрогліфічних знаків.

Після закінчення другого навчального періоду слухачі можуть підтримати розмову на вивчені теми, зробити невелике повідомлення, записати текст, використовуючи ієрогліфічну систему, та транскрибувати його.

   
2 Рівні 3, 4

На заняттях третього і четвертого рівнів триває вивчення граматики, лексики, фразеології і ієрогліфічної системи писемності японської мови. В кінці цього періоду навчання студенти вільно оперують 1150 лексичними одиницями і знають 600 ієрогліфічних знаків, можуть читати неадаптовані тексти, що містять 3-5% незнайомих лексичних одиниць, переказувати прослухані тексти, що містять лексику по вивчених темах.

   
3

Рівні 5, 6

З п’ятого рівня починається поглиблене вивчення японської мови, навчальний процес акцентований на активному використанні пройденого фонетичного, лексичного, граматичного, ієрогліфічного матеріалу в усній і письмовій мові. На даному етапі студенти вивчають 1200 нових лексичних одиниць і 450 ієрогліфічних знаків.

Після закінчення шостого рівня навчання слухачі можуть читати тексти підвищеної складності, вміють писати, використовуючи ієрогліфічну систему, добре розуміють усне мовлення.

Кожні курси вивчення японської мови завершуються іспитом, успішна здача якого, дозволяє студентам перейти до наступного навчального етапу. У разі успішного складання фінального іспиту учні також отримують сертифікат зразка, що підтверджує їх рівень володіння японською мовою.

Мовні курси проводяться за підручниками, які видаються в Японії: みんなの日本語.

Міжнародні іспити з Японії мови:

Ніхонґо нореку сікен (日本語 能力 試 験) — іспит з визначення рівня володіння японською мовою, що проводиться серед осіб, для яких японська мова не є рідною.

Поиск