Чеська мова

prazanka.ru-Praha

Чеська мова (čeština) — одна зі слов’янських мов, відноситься до групи західнослов’янських мов.

Найбільш близький до словацької мови. Чеська мова поділяється на кілька діалектів, носії яких в цілому розуміють один одного. В даний час під впливом літературної мови кордони між діалектами стираються. Чеські діалекти поділяються на 4 групи:

— Чеські говори (з розмовним чеським як койне)

— Центральноморавская група говірок (Ганацьким);

— Східнономоравская група говірок (моравсько-словацька);

— Сілезькі говори.

Побудова курсу вивчення чеської мови унікальна. На кожне заняття відводиться тема, в розробці якої основна увага зосереджена на конкретні життєвій та мовній ситуації. Тематичний розподіл матеріалу пов’язано з розмовною спрямованістю. В рамках теми вивчається і граматика мови.

Засвоюючи навчальний матеріал, Ви зможете отримати країнознавчу інформацію про Чехію і в той же час навчитеся розповідати по-чеськи про відповідні реалії як в нашій країні, так і в Чехії.

Рівні володіння чеською мовою:

Začátečníci I a II Для початківців, які ніколи раніше не вивчали чеську мову. Термін навчання на початковому рівні становить 3 місяці. Заняття проводяться 2 рази на тиждень по 2 години. Використовуються сучасні навчальні матеріали з вивчення чеської мови і велика кількість додаткової літератури. На даному рівні послідовно розвиваються всі навички — читання, письмо, аудіювання та усне мовлення. Після закінчення даного рівня учні зможуть вести бесіди на повсякденні теми з використанням стандартних граматичних конструкцій і лексичних одиниць.
   
Mírně pokročilí I-II Для тих, хто успішно завершив навчання на попередньому рівні. Термін навчання 3 місяці. Крім навчальної літератури на курсах іноземних мов використовуються статті з журналів або газет, новини, фільми і так далі. На даному рівні відбувається активне розширення словникового запасу, глибоко розвиваються навички усного мовлення та закріплюється граматика чеської мови. Після закінчення даного рівня учні зможуть застосовувати всі свої навички в різних комунікативних ситуаціях.
   
Středně pokročilí I-II По закінчення цього рівня Ви зможете розмовляти на різні теми і придбаєте поглиблені знання в області граматики.
   
Pokročilí I — V Рівень дає вільне володіння розмовною чеською мовою в різних ситуаціях, великий словниковий запас, повне знання граматики, можливість читати неадаптовану літературу чеською мовою.
   
Velmi pokročilí I — V Рівень дозволяє вдосконалити знання мови, поглиблює і розширює знання граматики чеської мови, дозволяє спілкуватися чеською мовою в різних ситуаціях, дає можливість читати неадаптовану літературу чеською мовою, поповнює словниковий запас.


Міжнародні іспити
з чеської мови: Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince (CCE) – Úroveň A1, Úroveň A2, Úroveň B1, Úroveň B2.Мовні курси проводяться за підручниками, які видаються в Чехії: Chcete mluvit česky, Čeština jako cizí jazyk A1, A2.

Поиск