Навчання в Євросоюзі — це інвестиції у власне майбутнє, пов’язані з придбанням необхідних успішній людині знань, навичок і досвіду. Престижна європейська освіта — це не тільки диплом світового рівня, якість знань і прекрасне володіння іноземними мовами, а й блискучі перспективи для успішної кар’єри. Навчання в Євросоюзі — це виховання, зростання і розвиток сучасного студента в цивілізованому демократичному суспільстві, що істотно впливає на формування особистості. Навчання в Євросоюзі — найпростіший шлях офіційної імміграції в ЄС і можливість докорінно змінити все своє життя. Сьогодні навчання за кордоном не є привілеєм лише знатних і багатих людей і вже давно стало реальністю для кожної середньостатистичної людини з будь-якої країни колишнього пострадянського простору — кращою реальністю, яку батьки можуть дати своїм дітям, а дорослі люди вибрати для успішної кар’єри. Система вищої освіти в Європі регулюється загальними нормативними актами. Якість освіти в різних європейських країнах приблизно однакова і в кінцевому підсумку відповідає одному і тому ж стандарту і одним і тим же критеріям оцінки знань. Якщо ви мрієте здобути престижну вищу освіту в одній з країн Євросоюзу, радимо Вам звернути свою увагу на Словаччину. На сьогодні навчання в Словаччині для студентів з країн колишнього пострадянського простору — найбільш оптимальний варіант за цілою низкою причин і має суттєві та незаперечні переваги перед навчанням в інших країнах ЄС
ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ В СЛОВАЧЧИНИ
1. Для громадян України, Росії, Молдови, Білорусі, Казахстану та інших країн СНД навчання в усіх без винятку державних університетах Словаччини за умови навчання словацькою мовою — абсолютно безкоштовне.
2. Вища освіта в Словаччині відповідає кращим європейським та світовим стандартам. Дипломи, отримані у ВНЗ Словаччини, визнаються і не вимагають додаткового підтвердження не тільки в усіх країнах Європейського Союзу, а й в США, Канаді, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, ряді інших країн і є серйозною перевагою при подальшому пошуку роботи за кордоном.
3. Фінансові витрати іноземних студентів на проживання в Словаччині значно нижче, ніж в будь-якій іншій країні Євросоюзу. В середньому вартість проживання для іноземного студента становить 250 -300 євро в місяць (проживання в гуртожитку в двухмістному номері з окремою ванною кімнатою, харчування, мобільний зв’язок, послуги пральні, відвідування спортклубів, басейнів, аквапарків, студентських дискотек, кінотеатрів, театрів).
4. На багато факультетів словацьких державних університетів іноземні абітурієнти можуть вступати взагалі без вступних іспитів, лише на підставі закінчення підготовчих курсів, програми яких акредитовані Міністерством освіти Словаччини.
5. Іноземні студенти під час навчання в Словаччині мають право офіційно підробляти, що дозволяє покривати не тільки всі витрати на проживання, а й подорожувати по Європі, відвідувати різні культурні та спортивні заходи на території країн ЄС.
6. У більшості ВНЗ Словаччини студенти мають право планувати і коригувати графік свого навчання самостійно. Багато студентів навчаються лише по 3 дні на тиждень, що дозволяє паралельно працювати або брати участь в різних додаткових освітніх програмах. Також хотілося б відзначити в ВУЗах Словаччини досить таки вільну атмосферу і індивідуальний (більш лояльний) підхід до кожного іноземного студента.
7. Під час навчання у ВНЗ Словаччини студенти мають прекрасні додаткові можливості по вивченню іноземних мов (англійської, німецької, іспанської, китайської та багатьох інших), проходження практики та стажування під час канікул в інших країнах Євросоюзу, США, Канади, Великобританії, Новій Зеландії, Японії, Китаю та інших. Сучасні словацькі мовні школи відповідають кращим європейським стандартам, в більшості яких працюють висококваліфіковані викладачі-носії іноземних мов.
8. Дуже важливою і суттєвою перевагою навчання саме в Словаччині є спорідненість і близькість української та російської мови зі словацькою, що може істотно полегшити не тільки підготовку до вступу, а й власне навчання в словацькому університеті. Словацька мова набагато простіше і ближче до української/російської мови, ніж навіть польська або чеська. Для побутового спілкування (магазини, кафе, розмовна мова) навчання практично не потрібно. Достатньо всього півроку мовних курсів, щоб можна було навчатися нарівні зі словацькими студентами.
9. Безпроблемна інтеграція в словацьке суспільство. Мова і люди — це найголовніші умови для комфортного перебування в будь-якій країні. І Словаччина в цьому плані просто унікальна. Менталітет словаків близький і зрозумілий жителям країн СНД, що дозволяє студентам легко адаптуватися в країні та завести нових друзів з числа місцевих жителів. До того ж, жителі Словаччини досить таки люб’язно і дружелюбно ставляться до жителів пострадянських країн.
10. Для іноземних студентів при навчанні в Словаччині існує цілком реальна можливість отримати стипендію від 250 до 1000 євро в рамках Національної стипендіальної програми для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів ВНЗ та науковців, яка заснована Урядом Словацької Республіки. У Словаччині також існує безліч інших стипендіальних програм, докладніше з якими можна познайомитися в безпосередньому університеті. Основною умовою для отримання стипендії є гарна успішність.
11. Більшість університетів Словаччини входять в Європейську Асоціацію Університетів і тісно співпрацюють з багатьма ВНЗ Європи, беруть активну участь в проектах по обміну студентами, що також надає додаткові можливості як студентам так і викладачам.
12. Після закінчення словацького університету є абсолютно реальна можливість працевлаштуватися і залишитися жити не тільки в Словаччині, а й будь-якій країні Євросоюзу. Шлях до побудови успішної кар’єри в ЄС для Вас відкриється з моменту отримання престижного європейського диплома про вищу освіту в одному з ВНЗ Словаччини. Навчання в Словаччині — це не тільки диплом світового рівня, але і самий надійний, найпростіший і бюджетний спосіб офіційної імміграції до Євросоюзу.
13. Високий рівень безпеки. Словаччина — країна з найнижчим рівнем злочинності серед усіх країн Євросоюзу. Терористичні загрози до цього моменту відзначені були взагалі. Скляні вхідні двері, ніяких грат на вікнах першого поверху — це звичайна картина в Словаччині. Тут не потрібно пізно ввечері переходити на іншу сторону дороги, якщо навпаки йдуть п’ятеро хлопців міцної статури. Тут не чути ночами п’яних криків — це просто дикість. Та й взагалі, кричать на вулиці тільки коли когось звуть (найчастіше — собаку). Маленька територія Словацької Республіки та відносно висока національна однорідність (велика частина населення — етнічні словаки) є причиною відсутності територіальних, міжнаціональних, релігійних конфліктів. Поліція Словаччини працює дуже навіть професійно, корупція практично не зустрічається в повсякденному житті.
14. Лояльність влади. Словацькі ВНЗ охоче відкривають свої двері перед іноземними студентами й планують далі розвиватися в даному напрямку. До Словаччини набагато простіше отримати візу, так як влада зацікавлена в припливі іноземних студентів і не створюють будь-яких штучних бар’єрів і перешкод на відміну, наприклад, від сусідньої Чехії або Австрії. Студентську візу до Словаччини реально отримати протягом 10 робочих днів з моменту подачі заяви та пакету необхідних документів в консульство Словацької республіки. Лояльне ставлення до іноземних студентів дозволяє легко отримати не тільки візу, але і дозвіл на проживання (ВНЖ), що вигідно відрізняє Словаччину від інших європейських держав. Дозвіл на проживання в Словаччині (ВНЖ) студенти отримують вже через місяць після подачі документів в місцеве відділення імміграційної поліції.
15. Можливість подорожувати по всіх країнах Євросоюзу. У 2008 році Словаччина приєдналася до Шенгенської угоди, що дозволяє студентам, які навчаються тут, безперешкодно подорожувати по всіх країнах-учасницях даного договору. Зі Словаччини можна швидко дістатися в будь-яку європейську країну автомобільним, авіаційним або швидкісним залізничним транспортом. Для прикладу, з центру Братислави до центру Відня на автомобілі їхати 40 хвилин, до Будапешта — менше 2-х годин, до Праги — менше ніж 2,5, до Мюнхена — 4 години, до Венеції та найближчого узбережжя Адріатичного моря — 5 годин. Всі транспортні комунікації всередині країни відповідають високому європейському рівню. У Словаччині проїзд в залізничному транспорті по території всієї країни для студентів — абсолютно безкоштовний.
16. Дуже важливою перевагою для навчання в Словаччині є безпосередньо сама Словаччина — екологічно чиста і мальовнича країна, справжня «перлина Європи» з дивовижно красивими натуральними ландшафтами, ефектними вершинами Високих і Низьких Татр, печерами, гейзерами, кристально-чистими озерами, численними середньовічними замками і старовинне містечками, гірськолижними та термальними курортами. Словаччина — вишукано скромна, впевнено красива і по-домашньому затишна … Словаччина — це, без перебільшення, така собі добра дитяча казка, країна-фентезі, в якій все дихає романтикою і старовиною. Прекрасно розвинена по всій Словаччині інфраструктура для занять туризмом і спортом — запорука здорового способу життя не тільки для студентів, а й для всіх місцевих жителів і гостей цієї чудової і доглянутою країни. У Словаччину не можна не закохатися! Ця доброзичлива країна із задоволенням розкриє Вам свої обійми та подарує незабутні хвилини спокою, розслаблення і безтурботності!
17. Високий рівень життя та економічна стабільність. При вкрай низькому рівні цін на харчування, нерухомість, навчання, якість життя в Словаччині є неймовірно високою. За всесвітньою статистикою рівня життя WGEO Словаччина посідає 36 місце, за нею йдуть Польща — 37 місце, Литва — 49-е місце. Рівень життя в Словаччині за останні 10 років ріс найшвидшими темпами в рамках «Вишеградської четвірки». Словаччина сьогодні — природно, не найяскравіша в ЄС в економічному плані, але цілком благополучна європейська країна. Перебуваючи «в тіні» індустріальної Чехії та заможного «європейського старожила» Австрії, словаки, тим не менш, не відчувають себе ущемленими. Словацька Республіка за рівнем демократії та ринкової економіки в оцінці німецького незалежного агентства Bertelsmann зайняла 7 місце серед 125 схильних до трансформації держав. Нинішнє благополуччя «європейської скромниці» Словаччини — наслідок п’ятнадцяти років спокійних ринкових реформ. Республіка має гарні перспективи економічного розвитку — в останні роки вона демонструє інтенсивне зростання ВВП, іноземні інвестори активно вкладають гроші в її ринок. За прогнозами європейських експертів, економічне зростання Словаччини в найближчі роки буде найшвидшим серед держав Євросоюзу.
СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ В СЛОВАЧЧИНИ
Сьогодні в Словаччині діють 20 державних і 10 приватних університетів. Найбільш популярними університетами для іноземних студентів по праву вважаються Університет Коменського в Братиславі, Університет Матея Бела в Банській Бистриці, Словацький технічний університет в Братиславі, Жилінський університет в Жиліні та інші. ВНЗ Словаччини забезпечують три рівні вищої освіти. Перший ступінь навчання розрахована на три роки навчання і закінчується присвоєнням випускникові ступеня бакалавра (Bakalar); друга — присвоєнням після двох років навчання ступеня магістра (Magister), інженера (Inzinier), доктора медицини (Doktor Mediciny). Третій ступінь передбачає 3-4 роки навчання і завершується присвоєнням ступеня доктора (doktor, philosophiae doctor, doktor umenia, artis doctor), аналогічної PhD. Ступені присвоюються за результатами набору студентом певної кількості умовних одиниць (кредитів) відповідно до загальноєвропейської системи ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System). Так, наприклад, для отримання бакалаврського ступеня необхідно набрати 180 кредитів. Громадяни країн СНД після здобуття середньої освіти в своїх країнах можуть вступати вчитися в університети Словаччини тільки на бакалавра, а після отримання диплома бакалавра, спеціаліста або магістра в ВНЗ країн СНД — на магістра.
УМОВИ ВСТУПУ ДО ВУЗІВ СЛОВАЧЧИНИ
Для того, щоб вступити до вищого навчального закладу Словаччини, перш за все потрібно зареєструвати в обраному університеті заяву про вступ. Реєстрація офіційної заяви — процедура платна і коштує від 50 до 80 євро (в залежності від факультету). Кожен абітурієнт має право зареєструвати заяв про вступ скільки завгодно. Стандартно заяви про вступ на бакалаврат реєструються до кінця лютого, а на магістратуру — до кінця квітня. Бувають і винятки: реєстрація заяв про вступ до навчальних закладів культури закінчується набагато раніше, ніж в інші ВНЗ (в листопаді-грудні). Точну інформацію про терміни реєстрації заяв кожен факультет розміщує на своєму сайті щорічно. Крім реєстрації заяви про вступ також потрібно пройти процедуру нострифікації вітчизняних документів про освіту (атестата або диплома, вкладиша до нього) в міністерстві освіти Словаччини. Попередньо документи про освіту повинні бути апостильовані в міністерстві освіти країни, що видала ці документи, а після чого вже на території Словаччини переведені на словацьку мову і завірені у словацького державного присяжного перекладача. Кожен факультет кожного словацького університету щорічно розміщує на своєму сайті інформацію про умови вступу на майбутній навчальний рік, найпізніше до кінця січня. На деякі факультети словацьких державних університетів можна поступити взагалі без вступних іспитів, лише на підставі навчання на акредитованих підготовчих курсах. Деякі факультети державних ВНЗ приймають рішення «бути вступних іспитів чи ні» на підставі кількості зареєстрованих заяв про вступ, а деякі факультети зараховують студентів виключно на конкурсній основі за результатами вступних іспитів. У більшості випадків вступні іспити є тести на комп’ютері. Кожен тест — це набір питань (від 60 до 120) з 3-4 можливими варіантами відповідей. Потрібно лише протягом обмеженого періоду часу (40-60 хвилин) розставити галочки навпроти правильних відповідей. Зазвичай за 2 місяці до вступних іспитів кожен факультет видає книги за екзаменаційними дисциплінами з переліком питань, з яких складатимуться тести. Деякі факультети словацьких державних університетів для іноземних абітурієнтів призначають додаткову усну співбесіду, під час якої визначають рівень знання словацької мови, а деякі (більшість) вимагають від іноземних абітурієнтів сертифікат державного зразка про закінчення підготовчих мовних курсів, акредитованих міністерством освіти Словаччини. Як правило, абітурієнти, які навчаються на підготовчих курсах, реєструють кілька заяв про вступ, одна з яких — на факультет без вступних іспитів, таким чином створюючи для себе «запасний 100% варіант». Можливо, вступ на факультет без вступних іспитів не буде відповідати всім побажанням іноземного абітурієнта за вибором спеціальності, але такий варіант дасть можливість залишитися вчитися в Словаччині, удосконалити мову, набути необхідних знань для майбутнього успішного перекладу або повторного надходження на бажаний факультет.
Вашій увазі пропонуємо курси вивчення словацької мови і підготовки до вступу до ВНЗ Словаччини при словацькому державному університеті Матея Бела в місті Банська Бистриця. Спеціально для українсько/російськомовних слухачів і абітурієнтів висококваліфікованими фахівцями мовної школи спільно з гуманітарним факультетом словацького державного університету Матея Бела були розроблені такі освітні програми:
— Річна підготовча програма «STANDART»
— Семестрова підготовча програма «SEMESTER»
— Літні інтенсивні курси з вивчення словацької мови «INTENSIV»
Освітні програми «STANDART» і «SEMESTER» — це дуже ефективні підготовчі програми, перевірені часом. Після закінчення підготовчих курсів всі 100% наших слухачів стають студентами словацьких державних університетів. Наші навчально-підготовчі програми акредитовані Міністерством освіти Словаччини, після закінчення курсів видається сертифікат державного зразка з оцінкою знання словацької мови. Багато ВНЗ Словаччини не допускають іноземних студентів до вступу без сертифіката про знання словацької мови. Останнім часом словацькі університети також залишають за собою право призначити іноземному студентові додаткову усну співбесіду, в ході якої визначають, чи знає студент словацьку мову на достатньому для навчання в університеті рівні. Після закінчення акредитованих підготовчих курсів на багато факультетів словацьких державних університетів можна поступити взагалі без вступних іспитів.
Річна підготовча програма «STANDART» включає в себе 510 академічних годин навчання. Учні проходять рівні навчання від А1 до B2 / С1. Тривалість курсів — з 15 вересня по 15 червня. Рекомендуємо для абітурієнтів, бажаючих вступити на технічні, медичні та інші більш складні факультети.
Семестрова підготовча програма «SEMESTER» включає в себе 340 академічних годин навчання. Учні проходять рівні навчання від А1 до В2. Тривалість курсів — з 1 лютого по 15 червня. Рекомендуємо для абітурієнтів, бажаючих вступити на гуманітарні напрямки, а також на факультети без вступних іспитів.
Літні інтенсивні курси з вивчення словацької мови «INTENSIV» включає в себе 100 академічних годин навчання. Учні проходять рівні навчання від А1 до В1. Тривалість курсів — з 10 серпня по 10 вересня. Рекомендуємо для школярів і дорослих, а також для студентів, які збираються навчатися в словацьких університетах англійською мовою, з метою вивчення словацької мови на побутовому рівні та першого знайомства з дивно красивою європейською країною Словаччиною.
Підготовчі програми «STANDART» і «SEMESTER» крім безпосереднього курсу вивчення словацької мови та підготовки до вступу до ВНЗ Словаччини включають в себе:
1. Консультації, надання повної та вичерпної інформації про систему вищої освіти в Словаччині, про ВНЗ Словаччини, рекомендації та допомогу у виборі факультету і вузу в Словаччині з урахуванням побажань абітурієнта. Гарантуємо індивідуальний підхід до кожного абітурієнта.
2. Реєстрація офіційної анкети-заяви про навчання на підготовчих курсах в Словаччині.
3. Надання контракту на навчання і всіх документів, необхідних для отримання студентської візи в консульстві Словаччини. Допомога у формуванні повного пакету документів для подачі в консульство Словацької республіки, попередній інструктаж по проходженню співбесіди в консульстві.
4. Консультації, допомога у підготовці всіх необхідних документів для оформлення студентського ВНЖ (дозволу на проживання) на території Словаччини.
5. Допомога у виборі житла, раннє бронювання житла. Вартість проживання в двомісному номері з окремою ванною кімнатою в студентській резиденції (гуртожитку) — 100 євро в місяць.
6. Консультації, рекомендації з транспортних мереж, розробка маршруту проїзду, бронювання квитків.
7. Зустріч на автовокзалі або на залізничному вокзалі в м Банська Бистриця (індивідуальний трансфер з російськомовним водієм), заселення в заброньоване житло. У разі організації зустрічі в аеропорту Братислави, Відня, Будапешта, Катовіце — індивідуальний трансфер оплачується додатково.
8. Допомога в організації побуту, знайомство з міською інфраструктурою (басейни, спортклуби, торгові центри, супермаркети, аквапарки). У разі необхідності — допомога в придбанні сім-карти і відкриття рахунку в місцевому банку.
9. Переклад документів із запевненням у словацького державного присяжного перекладача (оплачується додатково). Вартість перекладу c посвідченням 1 сторінки документа без урахування кількості знаків — 22,50 євро.
10. Підготовка заяви та повного пакету документів для подачі в місцеве відділення імміграційної поліції з метою отримання студентського ВНЖ. Супровід в імміграційну поліцію.
11. Супровід в медичний центр в м Мартін для проходження медичної комісії. Після отримання студентського ВНЖ кожен іноземний абітурієнт протягом 30 днів зобов’язаний пройти обов’язкову медичну комісію. Вартість комплексного медогляду для іноземців — 180 євро (оплачується самостійно в медичному центрі).
12. Нострифікація атестата про повну загальну середню освіту в міністерстві освіти Словаччини входить у вартість програм. Нострифікація диплома бакалавра, спеціаліста або магістра відбувається за додаткову плату безпосередньо в обраному університеті (70-90 євро).
13. Консультації, переговори з ВУЗом від імені абітурієнта, допомога в підготовці та реєстрації заяви про вступ до обраний університет. Реєстрація заяв про вступ до словацьких університетах коштує від 30 до 80 євро (в залежності від факультету) і оплачується абітурієнтами самостійно.
14. Консультації, інформаційна підтримка в усіх побутових і організаційних питаннях на всьому етапі навчання на підготовчих курсах , а також на етапі вступу до університету.
Список документів, необхідних для навчання на підготовчих курсах і для вступу до університетів Словаччини:
1. Довідка про несудимість з апостилем.
2. Атестат (диплом) з апостилем.
3. Додаток до атестата (диплома) з апостилем.
4. Довідка з банку про наявність коштів на особистому рахунку (мінімум 2500 євро).
5. Медична страховка.
6. 2 фотографії 3,5х4,5.