Німеччина

Завдяки широкому вибору предметів в межах кожного факультету в німецьких університетах можливе міждисциплінарне навчання.

Багато вишів Німеччини мають великі бібліотеки та архіви, що допомагають при навчанні та здійсненні досліджень. Навчання в університеті відбувається за чітко встановленими правилами, але також найчастіше є можливість проводити і власні дослідження у напрямках, що цікавлять студента.

Mit Talar und Doktorhut applaudieren die Studierenden der ersten Absolventenklasse des amerikanisch-jüdischen Touro College Berlin am Montag (03.07.2006) während ihrer Graduationszeremonie im Rathaus in Berlin. Nach einem dreijährigem Studium erhielten die ersten 13 Studierenden ihren Bachelor of Science in Business, Management and Administration. Foto: Steffen Kugler dpa/lbn +++(c) dpa - Bildfunk+++

Mit Talar und Doktorhut applaudieren die Studierenden der ersten Absolventenklasse des amerikanisch-jüdischen Touro College Berlin am Montag (03.07.2006) während ihrer Graduationszeremonie im Rathaus in Berlin. Nach einem dreijährigem Studium erhielten die ersten 13 Studierenden ihren Bachelor of Science in Business, Management and Administration. Foto: Steffen Kugler dpa/lbn +++(c) dpa — Bildfunk+++

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Федеративна Республіка Німеччина, (нім. Bundesrepublik Deutschlamd (BDR)
— держава у центрі Європи. Межує з Данією, Нідерландами, Бельгією, Люксембургом, Францією, Швейцарією, Австрією, Чехією та Польщею.
Адміністративно Німеччина ділиться на 16 федеральних земель, кожна з них має свої парламент та уряд. Столиця і найбільше місто країни — Берлін. Керує державою федеральний канцлер — зазвичай це лідер партії, що перемогла на парламентських виборах. Його висуває президент, а затверджує парламент.
Німеччина є однією з держав-засновниць Євросоюзу. Нині вона найпотужніша економіка ЄС і стоїть на першому місці за кількістю населення. Країна на четвертому місці в світі за обсягом ВВП. Загальновідомими є високі стандарти життя в Німеччині та якісна система соціального забезпечення.
Наука та дослідження в Німеччині мають давні традиції. На сьогодні в країні існує понад 300 вищих навчальних закладів. Найстаріші й найпрестижніші — Гейдельберзький університет, Лейпцизький університет, Гумбольдтський університет. Університет Фрайбурга, Мюнхенський університет, Тюбінгенський університет, Університет Галле-Віттенберг, Марбурзький університет. Офіційне об’єднання дев’яти найбільших технічних університетів країни має назву Ю 9. Студенти з інших держав можуть навчатися у будь-якому виші Німеччини.
Від часів реформатора вищої освіти Вільгельма фон Гумбольдта (1767-1835 р.) у німецьких університетах діє принцип «єдності досліджень та навчання». Таким чином, вони є не лише закладами з надання освіти, а й осередками проведення прикладних та незалежних фундаментальних наукових досліджень. Це вимагає від студентів участі у серйозній науковій діяльності й обумовлює триваліший час навчання, ніж в багатьох інших країнах.

5860104

НАВЧАННЯ У НІМЕЧЧИНІ
Після завершення навчання в Німеччині ви можете отримати диплом (diplom) чи ступінь магістра (magister artium). Або скласти наприкінці навчання державний іспит (staatsexamen), а після цього написати й захистити кандидатську дисертацію (promotion) й отримати ступінь кандидата наук (doctorgrad). Університети також мають право надавати ступінь доктора наук та кваліфікацію викладача вищого навчального закладу. Новий рамковий закон про вищі навчальні заклади запровадив ступені «bachelor» та «master», що визнаються в усьому світі. Нині дедалі більше університетів користуються цією можливістю.
ДИПЛОМ (diplom). Отриманням диплому завершується навчання на програмах з природничих, інженерних, більшості соціальних та економічних наук. Останньою стадією навчання є написання дипломної роботи й складання певних усних та письмових іспитів. Отримання диплому є свідченням кваліфікації та надає гарні можливості для здобуття роботи в галузях економіки або промисловості.
МАГІСТР (magister artium). Після проходження курсу гуманітарних або деяких соціальних наук студенти отримують ступінь магістра (magister artium). На відміну від дипломного, магістерський іспит складається з двох профільних предметів або з одного профільного та двох непрофільних. Порядок складання є різним залежно від спеціальності та університету. Однак до складу магістерського іспиту обов’язково входить письмова наукова робота та усні іспити.
ДЕРЖАВНИЙ ІСПИТ. Державний іспит складають з тих предметів, вивчення яких дає можливість німецьким випускникам працювати в державних установах ФРН (вчителем, суддею тощо) або в установах, що контролюються державою (лікарі, юристи, аптекарі). Держава або окремі федеральні землі визначають порядок складання іспиту. Його можуть складати й іноземці. Але слід переконатися, що потім ви зможете працювати за фахом у себе на Батьківщині. Якщо ви не є громадянином держави-члена ЄС, то працювати у німецьких державних установах зможете лише в окремих випадках та з особливого дозволу компетентних земельних служб.
Захист кандидатської дисертації (promotion). Можна захистити кандидатську дисертацію з усіх предметів, що пропонуються німецькими університетами. Передумовою для цього є гарні оцінки у вашому дипломі. Для захисту кандидатської дисертації можуть бути визнані й іноземні дипломи. Але, найшвидше, вам слід буде виконати деякі умови та скласти іспит на перевірку знань, або успішно працювати на додаткових заняттях. Остаточне рішення ухвалюють на рівні факультету. Ви також маєте знайти наукового керівника, який або запропонує свою тему, або прийме вашу. Водночас жоден професор не зобов’язаний цього робити, навіть якщо ви виконали всі інші умови. Цінною можливістю для обміну знаннями та досвідом є колоквіуми для аспірантів, що їх часто пропонують виші. Для отримання ступеню кандидата наук, окрім захисту письмової дисертації складають усний іспит з профільного предмету, а також з непрофільних.
Наукові групи аспірантів «Graduiertenkollegs». Що робити, якщо ви хочете захистити кандидатську дисертацію у Німеччині, але не зуміли встановити контакти з німецьким професором з вашої спеціальності, який би керував кандидатською роботою? Альтернативою є наукові групи аспірантів « Graduiertenkollegs ». Це структури в університетах, що підтримують пошукачів ступеню кандидата наук. Аспіранти готують свою кандидатську дисертацію в рамках системно спланованої навчальної програми. Вони подають заявку на індивідуальну тему дисертації, що вписується в загальну тематику дослідницької діяльності вишу. Особливу цінність має міждисциплінарна спрямованість загальної дослідницької та навчальної програми. Діяльність учасників « Graduiertenkollegs » курується одним або кількома викладачами ВНЗ, що працюють у цій структурі. Довідайтеся в обраному університеті або інституті, чи є в ньому « Graduiertenkollegs », та про можливості отримання стипендії. Також щорічно виходить публікація з конференції ректорів вишів, в якій перераховано « Graduiertenkollegs »: «Weiterführende Studienangebote an den Hochschulen in der Bundesrepunlik Deutschland» .

Сумарні витрати на оформлення і подачу всіх документів в 3 ВНЗ, пересилання та візу складають 575-650 €.

 

Рурський університет

інформація про заклад

Білефельдський університет

інформація про заклад

Франкфуртський університет імені Йоганна Вольфганга Гете

інформація про заклад

Технічний Університет Карлсруе

інформація про заклад

Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана

інформація про заклад

Гайдельберзький університет Рупрехта-Карла

інформація про заклад

Мюнхенський технічний університет

інформація про заклад

Гамбурзький університет

інформація про заклад

Вільний університет Берліна

інформація про заклад

Кельнський університет

інформація про заклад

Університет Фрайбурга

інформація про заклад

Штутгартський університет

інформація про заклад

Тюбінгенський університет Еберхарда Карла

інформація про заклад

Боннський університет

інформація про заклад

Дрезденський технічний університет

інформація про заклад

Потсдамський університет

інформація про заклад

Технічний Університет Брауншвейг

інформація про заклад

Дюссельдорфський університет імені Генріха Гейне

інформація про заклад

Новий Європейський Коледж

інформація про заклад

Поиск