Ейдетика

Одним з ключових питань для сучасної людини є ефективне використання власної пам’яті. У сучасному світі важливо швидко запам’ятовувати необхідну інформацію так, щоб мати можливість скористатися нею в потрібний момент. За даними фахівців лише 3 відсотки населення планети мають феноменальну пам’ять. Це ті люди, які здатні практично миттєво обробляти отриману інформацію і дуже швидко відповідати на запитання. Велика частина населення не володіє такими навичками. В середньому людина може запам’ятати комбінацію з 9-10 цифр.

Чому з’являються проблеми у студентів? Молоді люди, які добре закінчили школу, гідно склали вступні іспити і ніколи не скаржилися на пам’ять, вже перед першою сесією відчувають перевтому і брак часу. При цьому деякі однокурсники без напруження складають заліки та іспити достроково і завжди можуть скористатися набутими знаннями, в той час як більшість протягом місяця не виходить зі стану стресу і перед самим іспитом забуває все, що повинна була б засвоїти назавжди.

Від чого перевтомлюються бізнесмени і керівники різних рівнів? Вони люди успішні і, отже, здатні, але швидкоплинність і величезний обсяг інформації, миттєві перемикання з одного завдання на інше, можуть вичерпати ресурси будь-якої людини. І ніякі органайзери і комп’ютери не можуть і не допоможуть замінити людської пам’яті і уваги. Поломка ж або втрата «засоби праці» в цьому випадку і зовсім перетворюється в серйозну проблему.

Що є традиційною труднощами людей похилого віку? Знову-таки пам’ять. З віком вони все гірше запам’ятовують інформацію, крім тієї, яка пов’язана з їх найближчими інтересами.

Ейдетика пропонує замінювати абстрактну інформацію конкретними образами (в більшості випадків візуальними) і пов’язувати їх асоціаціями. І в результаті, складна й нудна інформація може перетворитися в цікаву історію, в результаті чого з’являється можливість запам’ятати великі обсяги інформації.

Регулярне застосування ейдетики дозволить розвинути, в першу чергу, увагу. Замінюючи об’єкти образами і, відстежуючи зв’язки між ними, людина тренує свою увагу і підвищує здатність до концентрації на даній діяльності.

Також поліпшується образне мислення. Коли людина для запам’ятовування починає працювати з образами, то через час вона починає їх використовувати в процесі мислення. В результаті, поліпшуються інтуїтивні здібності, стає набагато простіше розібратися з поставленим завданням і знаходити власні шляхи розв’язання.

Ейдетика сприяє розвитку уяви і здатності до візуалізації. Образи, що запам’ятовуються людиною, можуть бути різними. Але в більшості випадків використовуються зорові або візуальні. А звичка до їх застосування, може значно прискорити виконання різних завдань і допоможе знаходити нестандартні рішення.

Результати навчання:

1. Розвиток образного мислення, уяви та здатності до візуалізації.

2. Поліпшення концентрації і уваги.

3. Активне використання ресурсів образної пам’яті, розвиток фотографічної пам’яті.

4. Уміння створювати оригінальні ідеї і мислити нестандартно.

5. Точне і довготривале запам’ятовування будь-якої навчальної, робочої і повсякденному інформації.

Формат навчання: індивідуально, пара, мінігрупа.

Тривалість базового курсу: 16 занять по 1 годині кожне.

Поиск